خدمات مشتریان

خدمات مشتریان سامینا:

👈نحوه ارسال سفارش:

تمامی سفارش‌ها در روزهای فرد ارسال می‌شوند و برای ارسال در روزهای مذکور تا یک روز قبل و تا ساعت 20 فرصت ثبت سفارش دارید. زمانی که ثبت سفارش کامل انجام شود، پیامک تایید آن برای شما ارسال می‌شود.
برای پیگیری مرسوله پستی خود می‌توانید به نشانی tracking.post.ir مراجعه نمایید.

● ارسال در شهر اسفراین:

ارسال در شهر اسفراین با پیک سامینا ( با هزینه ۲۰ تومان) و در روزهای فرد ساعت ۱۲ الی ۱۹ ارسال می‌شود.

● ارسال به تهران و سایر شهرستان‌ها:

ارسال سفارشات به وسیله پست پیشتاز و با هزینه ۳۰ هزار تومان ارسال می‌گردد که با توجه به مقصد شما و زمان بندی اداره پست بین ۲ تا ۱۰ روز کاری ارسال می‌شود.
کد پیگیری مرسوله پستی برای شما پیامک می‌شود شما میتوانید برای پیگیری مرسولی پستی خود به سایت پست ایران به نشانی tracking.post.ir مراجعه و سفارش خودتان را رهگیری کنید.

👈 سفارشات برگشت خورده (ارسال مجدد) :

●سفارش اسفراین:

درصورتیکه روز و ساعت اعلام شده در محل نباشید بسته شما برگشت خورده و ارسال مجدد منوط به پرداخت مجدد هزینه پیک می باشد.

سفارش تهران و شهرستان ها:

در صورت مراجعه پست و برگشت بسته، شما می‌توانید با داشتن کد پیگیری به ناحیه پستی اعلام شده در سایت، مراجعه و بسته را تحویل بگیرید. درصورت برگشت بسته به مبدا، با پرداخت مجدد هزینه پستی، بسته برای شما ارسال می‌شود.

👈 مرجوعی:

در صورتی که کالا در فرایند ارسال خراب شده یا مشکلی داشته باشد، حداکثر تا ۷ روز بعد از دریافت بسته به پیج سامینا دایرکت دهید و مشکل را گزارش و عکس خرابی یا مشکل را ارسال نمایید تا مجددا برای شما ارسال شود.
به دلیل رعایت موارد بهداشتی، سلامتی شما همراهان عزیز و البته رعایت مقررات بهداشتی، امکان انصراف از خرید و بازگشت کالای تحویل داده شده به دلایل سلیقه ای وجود ندارد.
دقت فرمایید برای هر یک از کالاها در سایت، اطلاعاتی از قبیل نام، عکس و ویژگی ها عنوان شده است. بنابراین قبل از خرید تمامی موارد را چک نمایید تا از خرید خود مطمئن باشید.